MONIKA W.

Dyplomowana fizjoterapeutka. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu rehabilitacji sportowej. Jej zainteresowania koncentrują się na rehabilitacji sportowej i ortopedycznej oraz przygotowaniu motorycznym sportowców. Leczy kontuzje, dysfunkcje mięśniowo – powięziowe i przeciążeniowe aparatu ruchu. Prowadzi terapię oraz trening medyczny w stanach bólowych, pourazowych, zwyrodnieniowych i pooperacyjnych. Jak mówi, nie zajmuje się bolącą częścią ciała, lecz osobą  jako całością, gdyż źródło dolegliwości często znajduje się poza obszarem bólu. Zawszę pracuje nad przyczyną dolegliwości, a nie nad samym jej skutkiem. Uważa, że wczesne wprowadzenie działań związanych z profilaktyką urazów, takich jak budowanie odpowiednich nawyków, to podstawa sukcesu terapeutycznego. 

Fizjoterapeutka i trener motoryki centralnego klubu sportowego  młodych tenisistów. Współpracuje z wydawnictwem musculator.pl, pisze artykuły z zakresu medycyny sportowej oraz profilaktyki urazów oraz treningów medycznych. 

Z  zamiłowania instruktor fitness i trener personalny ze specjalizacją treningu siłowego. Miłośniczka i  instruktor pilates. Wiedzę sukcesywnie poszerza na konferencjach naukowych, szkoleniach i specjalistycznych kursach, w tym m.in.”współczesne metody diagnozowania i leczenia tkanek miękkich moduły (I- VI), kurs propriorecepcji nerwowo mięśniowej  PNF, Thera Band Academy – równowaga, stabilizacja kręgosłupa, sensomotoryka, kinesiotaping I i II, refleksologia stóp, dłoni i głowy, ocena funkcjonalna FMS, badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu barkowego i stawu kolanowego.

 

Kwiecień 18, 2017