Aleksandra

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (II Wydział Lekarski, kierunek Fizjoterapia) i AWF Warszawa (Wydział Rehabilitacji, kierunek Fizjoterapia). Do pracy w dziedzinie fizjoterapii zainspirowały ją praktyki na oddziale patologii noworodka podczas studiów położniczych. Nabyte wtedy doświadczenia wykorzystuje obecnie w fizjoterapii kobiet w ciąży i po porodzie (wykonuje masaż i akupresurę kobiet w ciąży), a także w pracy z niemowlętami. Jest instruktorem masażu Shantala, czyli masażu niemowlęcia wraz ze wspomaganiem prawidłowego rozwoju psychoruchowego niemowlęcia.

Nieustannie pogłębia swoje umiejętności. Ukończyła liczne kursy masażu, terapii manualnej oraz fitness. W codziennej pracy w Grafit łączy pasję do ruchu i zdrowego trybu życia z głęboką wiedzą na temat rehabilitacji dzieci i dorosłych. Wykonując masaże łączy techniki klasyczne z pracą na powięziach, co przynosi doskonałe efekty terapeutyczne. Specjalizuje się również w masażach orientalnych (hammam marokański i turecki, masaż balijski i tajski – styl północny, Shiatsu). Jest instruktorem pilates (praca na matach I i II) i nauczycielem pilates (ukończyła Body Balanced School),  instruktorem Magic Bar, Indoor Cycling Shwinn oraz Postural Secret (prawidłowa postawa i zdrowy kręgosłup). Obecnie zafascynowała się leczeniem i profilaktyką uro-ginekologicznej kobiet i mężczyzn, co łączy się ściśle ze statyką miednicy i kręgosłupa, prawidłową postawą i pracą mięśni utrzymujących tę postawę, a także pracą przepony i mięśni dna miednicy. Nie wyklucza też rozwijania się w pracy z najmłodszymi. Z tym kierunkiem łączy swój dalszy rozwój.

Prywatnie kontynuuje kurs przewodnika górskiego. Łączy się to z jej podróżniczą pasją. Ma już na koncie dwa szczyty powyżej 6000m w Himalajach Indyjskich (Kang Yatze i Stok Kangri) i próbę wejścia na Pik Lenina (7134m n.m.p.) w Kirgistanie, a także serię 4-tysięczników alpejskich w masywie Monte Rosy. Góry zdobywa też na rowerze – w tym roku przeprawiła się przez alpejskie przełęcze z sakwami i namiotem.

 

Luty 6, 2017